Biyografim

EMRE YÜCELEN BİYOGRAFİ

Emre Yücelen ; Adapazarı- Sakarya doğumlu. Müzik ile ilk tanışması ortaokul yıllarında babasının hediye ettiği klasik gitarla başladı. Lise yıllarında ilk müzik grubu olan ‘’ETWOX’ u kurdu. İlk besteleri bu yıllara dayanır.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Opera – Şan bölümünü kazandı. Aynı dönem Kocaeli üniversitesinde 2 sene Jeoloji Mühendisliği eğitimi gördü. Bu dönemde bir süre okul şenliklerinde Solo ve Rock grupları ile sahne aldı.

1996-2004 İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun olup, gitar piyano, bağlama, ud ve ney çalmaktadır.

Prof.Dr. Aleaddin Yavaşça, Prof Dr. Can Etili, Yücel Paşmakçı, Prof. Dr. Selahattin İçli, Süleyman Şenel, ve Erol Uras gibi çok değerli müzik ustaları ile çalıştı.

2004 yılından itibaren Oyun yapım firması Sobee ile çalışan Emre Yücelen : İstanbul Kıyamet Vakti, I Can Football, Süper Can gibi Online oynanan ilk Türk Oyunlarının müziklerini ve ses efekt tasarımlarını yaptı. Bunun yanı sıra Galatasaray resmi albümünde yer alan remixler kendisine ait. Aynı zamanda sanatçı dostlarına verdiği bestelerde bulunmaktadır.

İnternet üzerinde eğitim veren www.muzikdersi.com, www.sandersi.com ‘u kurarak bir çok genç müzisyenle bilgi paylaşımında bulundu. www.muzikdersi.com sitesi ile 2006 yılında Altın Örümcek Web Siteleri Yarışmasında Türkiye’nin en iyi 2. Eğitim Web sitesi seçildi.

2007 yılında İstanbul Camileri Ve Müezzinleri isimli arşiv bir cd projesine imza attı. Türkiyede ilk olarak yapılan projede : İstanbuldaki 17 camide farklı müezzinlerle, farklı makamlarda, orjinal cami akustiğinde ezan kayıtları ve Müezzinlerle Röportajlar yaptı. Projesini de ‘İstanbul Camileri ve Müezzinleri’ adı ile Cd olarak yayımladı. https://goo.gl/4Yb7oE

2010 yılında ilk solo albümü ”Kelebek” ‘i yayımlayan Emre Yücelen projelerine devam etti.

2011 yılında İstanbul Ses Haritası oluşturmak için çalışmalara başlayan Emre Yücelen o yıldan bu güne İstanbul ve Türkiye’nin pek çok farklı yerinde Profesyonel Ses ve Video kayıtlarını toplayarak http://www.istanbulsoundmap.com sitesi üzerinden yayımlamaya başladı. Proje büyük bir ses bankası oluşturmayı hedeflemekte. Ayrıca kullanıcıların da veri eklemesine olanak tanıyan web arşiv özelliğine de sahip.

2012 yılında Doğa Sesleri projesini oluşturarak 2014 yılından itibaren Ses mühendisi Eren Çılgın ile birlikte geliştirmeye başladı.
Doğa Sesleri Projesinde 1000’i aşkın doğal ortamda tabiat ve canlı seslerini profesyonel ses ve video görüntüleri ile kaydedildi. Proje halen devam etmektedir.
http://www.dogasesleri.com

2013 yılında Müzik Yapım Firması ‘Yücelen Müzik’ i kurdu.

2014 yılında Ses mühendisi Eren Çılgın ile İstanbul City projesine başladı. Bu projede İstanbul’un tarihi mekanlarında (Karaköy,Sultanahmet vb…) profesyonel atmosfer ve görüntü kayıtları yaparak sonrasında stüdyoda müzik eklenmesi esastır. İstanbul City projesi halen devam etmektedir. http://www.dogasesleri.com dan geniş bilgi alabilirsiniz.

2015 yılında Youtube.com/SesEgitimi (Emre Yücelen Şan Dersi) kanalını kuran Emre Yücelen Ses Analizleri, Müzikal Geziler , Stüdyo Sohbetleri gibi birçok müzik projesi yapmakta ve geliştirmektedir.

Emre Yücelen :
”Çocukluğumdan beri hayalim müzisyen olup şarkılarımı bir albümde duyurmaktı…”

ve …

Emre Yücelen’in Yayımladığı Albüm ve Single’lar :

2010 ilk albümü ‘Kelebek’, Spotify , iTunes , Fizy
2012 Single ‘Mutluluk Köyü’ Spotify , iTunes , Fizy
2014 Single ‘Şeker Pembesi’ Spotify , iTunes , Fizy
2015 Albüm ‘İstanbul Gibidir Aşk’ Spotify , iTunes , Fizy
2015 Remix Albüm Spotify , iTunes , Fizy
2016 Albüm ‘Masallar’ Spotify , iTunes , Fizy
2017 Single ‘Benim Gökyüzüm Var’ Spotify , iTunes , Fizy
2018 Single ‘Sahte’ Spotify , iTunes , Fizy
2019 Albüm ‘Zehirli Uykular’ Spotify , iTunes , Fizy

www.emreyucelen.com

Menejer : Şehnaz Gül
05342082502
sehnazgul@gmail.com

Radyo Danışmanı :
Funda Alkan