İstanbul Gibidir Aşk

EMRE YÜCELEN ‘İN YENİ ALBÜMÜ İSTANBUL GİBİDİR AŞK”

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ‘nde yayımlandı…

Emre Yücelen’in yeni albümü “İstanbul Gibidir Aşk” Arpej Yapım etiketiyle yayımlandı.

Sözleri Gülben Ergen Çelik, bestesi Emre Yücelen imzası taşıyan “İstanbul Gibidir Aşk” adlı şarkı Emre Yücelen’in yeni albümüne adını verdi.

İstanbul Gibidir Aşk, Sonbaharım, Üç Yıldız, Bana Eyvallah, Bitti ve Gitti isimli 5 yeni şarkı ve 2 şarkının da (Sonbaharım, Bitti ve Gitti) akustik versiyonunun bulunduğu albüme adını veren “İstanbul Gibidir Aşk” şarkısının sözleri Gülben Ergen Çelik, müziği Emre Yücelen‘e ait. Diğer şarkıların söz ve müzikleri, aranjelerin ise tamamı Emre Yücelen’in imzasını taşımakta.

Emre Yücelen’in öncesinde yayımladığı “Şeker Pembesi” ve “Mutluluk Köyü” single’larında bulunan şarkıları da içine alan albümde, toplam 11 şarkı yer alıyor.

Emre Yücelen, “İstanbul Gibidir Aşk” albümünün canlı enstrüman kayıtlarında, Türkiye’nin en önemli müzisyenleri Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik, Mehmet Akatay, Uğur Varol ve Kempa Yaylı Grubu ile çalıştı. Şarkıların mix ve masteringleri Murat Yelken tarafından yapıldı.

Albüm fotoğrafları için Hasip Arvas’ın objektifine poz veren Emre Yücelen’in, kapak fotoğrafı ve tasarımı ise Gökhan Palas imzası taşımakta.

Albümün ilk klibi, Gökhan Palas yönetmenliğinde “İstanbul Gibidir Aşk”a çekildi. İstanbul’un ikonik mekanlarında gerçekleşen klip çekimleri 2 gün sürdü. Şarkının canlı enstrüman kayıtlarına imzasını atan Göksun Çavdar, Mehmet Akatay ve Uğur Varol klipte Emre Yücelen’e eşlik etti.