KELEBEK

HAYATI BARINDIRAN YEPYENİ BİR ÇALIŞMA…

EMRE YÜCELEN

‘’KELEBEK’’

 

Değişimi , gelişimi , özlemeyi , bekleyişi , dostluğu , acıyı kabullenişi , tutkuyu , özgürlüğü kısacası hayatı barındıran bir albüm ‘’KELEBEK’’ Seyhan Müzik dağıtımı ; ARPEJ YAPIM etiketi, Özlem Öz Prodüktörlüğünde müzik marketlerdeki yerini aldı

Albümün ilk çıkış şarkısı olan ‘’KELEBEK’’ ilk kez dinleyici ile buluşmanın heyecanını yaşıyor.

Albümdeki 8 şarkının söz-müziği aynı zamanda düzenlemeler EMRE YÜCELEN’e ait.

Albümde bulunan fotograflar ESRA POZAN tarafından çekildi.

Albümün ismini taşıyan ‘’KELEBEK’’ şarkısına çekilecek olan klib eylül ayında müzik kanallarında yayınlanması planlanıyor.

Emre Yücelen ; Adapazarı- Sakarya doğumlu. Müzik ile ilk tanışması ortaokul yıllarında babasının hediye ettiği klasik gitarla başladı. Lise yıllarında ilk müzik grubu olan ‘’ETWOX’ı kurdu.
İzmir 9 Eylül Üniversitesi Opera –San Bölümünü kazandı. Aynı dönem Kocaeli Üniversitesinde 2 sene Jeoloji Mühendisligi eğitimi gördü.Bu dönemde bir süre okul senliklerinde Solo ve Rock Grupları ile sahne aldı.

İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Egitimi Mezunu.Gitar,Piyano,Bağlama, Ud ve Ney çalıyor.

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça, Prof. Dr. Can Etili, Yücel Paşmakçı, Prof. Dr. Selahattin İcli, Süleyman Şenel ve Erol Uras … gibi bir çok değerli müzik ustaları ile calısdı.

2004 Yılından itibaren Oyun Yapım Firması Sobee ile çalışan Emre Yücelen ;İstanbul Kıyamet Vakti, I Can Fottball,Süper Can gibi online oynanan İlk Türk Oyunlarının müziklerini ve ses efekt tasarımlarını yaptı.Bunun yanı sıra Galatasaray resmi albümlerinde yer alan remixler , sanatçı dostlarına verdiği besteler, jıngle çalışmaları kendisine ait.

İnternet üzerinde eğitim veren müzik dersi.com,san dersi.com ‘u kurarak bir cok genc müzisyene bilgi paylaşımında bulundu. Muzikdersi.com sitesi ile 2006 yılında Altın Örümcek Web Siteleri Yarışmasında Türkiye’nin en iyi 2. Eğitim Web sitesi seçildi..